Leitmotivem projektu byla touha klienta mít „letní chatu v zimní krajině“. Umístěna je na jednom z nejvyšších míst lyžařského střediska Kvitfjell, což uživatelům zaručuje nerušený výhled jihovýchodním směrem, kde pozemek přechází v prudký sráz. Zbývající okolí je tvořeno smíšeným lesem z bříz a borovic, které lemují i příjezdovou cestu.
Stromy rostly i na místě dnešní chaty, takže je bylo nejprve nutné pokácet a nejrovinatější plochu z celé výměry pozemku připravit na stavbu. Ostatní stromy zůstaly zachovány, aby vytvořily jakýsi filtr směrem k cestě a také k zimnímu středisku.
Chata nedaleko zimního střediska
Umístěním chaty a provozní budovy na protilehlých hranicích pozemku vznikl uprostřed chráněný prostor s dostatkem soukromí. Díky tomu lze venkovní plochy nerušeně využívat a bez nežádoucích pohledů od sousedů se kochat například i večerním sluncem během letního slunovratu. Hlavní i provozní budova jsou postaveny na sloupech, aby zabírání země bylo co nejmenší. Vzhledem k povaze pozemku to bylo současně i nejjednodušší technické řešení.
Chata nedaleko zimního střediska
Z důvodu dodržení původního zadání, tedy charakteru letní chaty v horách, byla stavba zabalena do tenkých vertikálních žaluzií. Za nimi je chráněna galerie a rozsáhlé zasklení obvodových stěn. Směrem k vnější chráněné ploše tak vzniklo ideální propojení interiéru s exteriérem.
Chata nedaleko zimního střediska
Hlavní budova má tvar písmene „Y“, který umožňuje maximálně využít pozoruhodného výhledu na hory, a to jak ze společných prostor, tak z hlavní ložnice.
Hezké bydlení
Spojitost této stavby s přírodou dokládá nejen její umístění, celková koncepce, ale také výběr materiálů, kterým dominuje dřevo. Určujícím prvkem stavby jsou exteriérové žaluzie z borovicového dřeva, ošetřené síranem železnatým (zelenou skalicí). Borovice je použita i na ostatních exteriérových prvcích, jako jsou lakované panely v galeriích a na ostatních plochách fasád. Neupravená borovice (v syrovém stavu) tvoří podlahy na terase.